YouTube tarihindeki en büyük prömiyeri

BlackPink “How You Like That”

Harika videoları düzenli olarak milyonlarca izleyiciyi çeken Koreli grup Blackpink, YouTube’daki en büyük müzik videosu prömiyeri için yeni bir rekor kırdı.

Şubat ayında K-pop yıldızları BTS tarafından belirlenen bir rekoru kıran yeni şarkısı How You Like That’ı tanıtmak için toplam 1.65 milyon hayran ayarlandı.

Beklenen parça, grubun bir yıllık aradan sonra geri dönüşünü işaret etti.

Geçen yıl, dörtlü , bir videonun YouTube’da milyarlarca görüntüleme sayısına ulaşmasını sağlayan ilk K-pop grubu oldu .

Grubun Eylül ayında çıkacak ilk tam stüdyo albümü için sahneyi ayarlayan bir “ön single” olarak düşünülüyor.

Video, Lisa, Jennie, Rosé ve Jisoo’yu yemyeşil bir yağmur ormanından ve bir buz sarayından yakılmış şemsiyelerle dolu bir odaya ve dörtlünün dansçılar ve heykellerle çevrili büyük kubbeli bir salona kadar dramatik olarak aydınlatılmış çeşitli ortamlarda görüyor adları.

Hip-hop aşılanmış parça Lisa’nın ikinci ayet rapinde Arap müziğinin unsurlarını harmanlarken, sözler “olumlu ve umutlu” bir mesaj veriyor.

Bir yayın öncesi basın toplantısında Jisoo, “Karanlık durumlardan göz korkmama ve tekrar ayağa kalkma güvenini ve gücünü kaybetmemeyi söylemeyi söyledik.” Dedi.

Grup, şarkıyı 26 Haziran Cuma günü Jimmy Fallon’un ABD sohbet programında ilk kez çalacak.

Blackpink 2016 yılında Seul’de kuruldu ve hızla Kore’nin en popüler pop gruplarından biri oldu.

Coachella müzik festivalinde bir set gerçekleştiren ilk K-pop kız grubu oldular ve geçen yıl tek Kill This Love ile İngiltere’deki ilk grafik başarılarını elde ettiler.

Dörtlü aynı zamanda YouTube’da en çok abone olan müzik grubudur ve 41,4 milyon takipçisi “Yanıp Sönüyor” olarak adlandırmaktadır.

İlk albümlerinde çalışmak için mola verdikten sonra, Lady Gaga’nın son single Sour Candy’nin de yer aldıklarında sahneye geri döndüler. Pist, bu ayın başında İngiltere’de 17 numaraya ulaştı ve gruba bugüne kadarki en büyük hitini verdi.

how you like that? Prömiyeri VLive ve YouTube kanallarında Cuma günü 10:00 BST’de yayınlandı.

Seyirciler BTS’in bu yılın başlarında, On videolarının galasının 1.54 milyon eşzamanlı izleyici çektiği rekoru kırdılar.

kaynak: bbs

Add Comment