Voldemort’un Hayatı ( Tom Marvolo Riddle)

Merhaba canlarım Blackpink ile ilgili neden yazıyazmıyor olduğumu sorabilirsiniz bçok fazla teori var elimde ama kesin değil.

Voldemort daha doğrusu Tom Marvolo Riddle’ın hayatı.

Tom Marvolo Riddle 31 Aralık 1926’da dünyaya gelmiştir annesi safkan babası ise magledır.

Voldemort’un annesi Voldemort’un babasını aşk iksiri ile kendine aşık etmiştir ve aşk iksiri sayesinde doğan çocuklar aşkı ve sevgiyi hissedemiyor.

Voldemort’un annesi artık Voldemort’un babasınında onu sevdiğini düşünerek artık aşk iksiri vermeyi bırakı ama Voldemort’un babası onları terk eder.

Voldemort doğduktan sonra annesi hayata veda eder ve Tom Marvolo Riddle 11 yaşına kadar yetimhanede sihirsiz bir hayat içerisinde büyür.

Voldemort’un maglelerden nefret etmesinin nedeni babası düşünün siz doğmadan babanız sizi terk ediyor siz ondan nefret etmezmisiniz.

Ölüm yiyiciler Tom Marvolo Riddle’ın Hogwart’da öğrencilik yılları sırasında kurulmuştur.

Voldemort 16 yaşında ilk Hortguluğunu yapmıştır ve Voldemort 2’den fazla Hortguluk yapan kişidir.

Voldemort güçlendiği sıralarda bir kehanet çıkar ve kehanet derki Temmuz soonunda dğan erkek bir çocuk bir gün Karanlık Lort’u öldürücek Voldemort bunu duyar ve boş kalmazmı bu tariflere uyan sadece 2 kiçşi vardır Neville Longbottom ve Harry Potter’dır.

Voldemort ilk önce Harry Potter’ı öldürmek için yandaşları olana ölüm yiyicileri toplar ama Voldemort bilmiyordur ki Severus Snape aslında bir cansusdur ve Severus Snape bu haberi Dumbledore’a bildirir ve Potter’lar korunur.

Ama  Peter Pettigrew  onlara ihanet eder ve o akşam Harry’nin annesi ve babası hayata veda eder ama Lily Potter’ın sevgisi Harry’yi korur ve Harry bir yara izi ile kurtulur ama olan Voldemort’a olur ve bedeni ölür ama ruhu hala yaşıyordur.

Harry 1. sınıftayken felsefe taşını şçalmaya çalışır ama başarısıs olur.

Harry 2. sınıftayken günlül ile gelmeye çalışır ama günlük yok olur.

Harry 3. sınıftayken zaten Voldemort yok.

Harry 4. sınıftayken Voldemort’un bedeni hayata döner.

Harry 7.sıınıftayken aslında Harry ve arkadaşları o yıl okula gitmeyip hortkulukları ararlar ve başarılı olurlar sonda ise  Neville Longbottom Voldemort’un hayatta tek sevdiği Nagini’yi öldürür ve Voldemort’da hayata veda eder.

Benden bu kadar arkadaşlar bundan snra Neville Longbottom’ın hayatı gelicek heralde ama başkasıda olabilir BYE.

One Response

  1. Ana 19 Ağustos 2021

Add Comment