Harry Potter’ın Hayatı

Merhaba canlarım artık sitemde başka bilgilerde paylaşıcam.

Harry Potter 31 Temmuz 1980 yılında dünyaya gelmiştir annesi melez babası ise safkandır.

Harry Potter bir yaşındayken annesi ve babası Voldemort tarafından hayatlarına son verilmiştir ve Harry’nin annında bir yara oluşmuştur ( Bu arada arkadaşlar Voldemort Hayatını anlatırken Harry’nin anne ve babasının hayatına nasıl son verildiğini anlatıcam)

Harry Potter’ı teyzesi ve eniştesi büyütmüştür onların yanında pek mutlu bir yaşam geçildiği söylenemez.

Harry’nin ilk tanıştığı büyücü Rubeus Hagrid’dir

Harry Potter ilk yılında Ron Weasley ve Hermione Granger ile tanışmış ve yakın arkadaş olmuştur bunların yanı sıra Draco Malfoy ilede düşman olmuşlardır.

Harry ilk yılında arkadaşları ile Felsefe Taşını Quirrell ve Voldemort’un elinden kurtarmışlardır.

Harry Potter ikinci yılında Ron Weasley ve Hermione Granger ile Tom Marvolo Riddle diğer adı ile Voldemortu ikinci yenmişlerdir.

Harry Ginny Weasley’nin hayatını kurtarmıştır (arattığıma bin pişman oldum 🙁 ) Voldemortun konturol ettiği yılanında hayatına son vermiş ve günlüğü yk etmiştir.

Harry Üçüncü yılında patronus yapmayı öğrenmiştir ve babasının eski dotu Remus Lupin ile tanışmıştır ve Sirius Black özgürlüğüne kavuşmuştur

( Sirius Black azkabanda 12 yıl geçirmiştir ve arkadaşları ile en fazla 8 9 yıl bilikte geçirmiştir)

Ron’un faresinin aslında Peter Pettigrew olduğu ortaya çıkmıştır.

Harry dördüncü yılında Ateş Kadehi ortaya çıkmiştir Harry bu yılda Cedric Diggory ile tanışmış Cho Chang’e aşık olmuştur 😑 ( Gerçekten mi diyorsunuz değilmi hiç yakışıyolarmı Cho Potter )

Sahte Alastor Moody Harry Potter’ın ismini kadehe atmıştır tüm herkez artık Harry’ye sahtekar demeye başlamıştır G********* Draco Malfoy ise sahtekar Potter adlı rozetler yapmıştır. Voldemort o yıl Peter Pettigrew sayesinde badenine kavuşmuştur ve Nagini adındaki kadın yılan o yıl hortkuluk olmuştur yine o yıl Cedric Diggory Voldemortun asası ile Peter Pettigrew tarafından hayata veda etmiştir. 😭

Harry beşinci yılında Gıcıkmı gıcık pembe gıcık yani Dolores Umbridge ile tanışırız bu yıl Harry ve Cho çıkar ve garip bir olay yüzünden ayrılırlar ve Harry ve arkadaşları karanlıksanatlar dersini öğrenebilmek için Dumbledore ordusunu kurar sonra yakalanırlar ve vb olaylar yaşarlar.

Harry altıncı yılında ( Ne Harrymiş be yazarken isimden tiksindim ) artık hortkulukları öğrenir (hele şükür ) Albus Dumbledore Severus Snape tarafından hayatına son verilir ve bir hortkuluk Dumbledore tarafından yok edilir ve Harry ve Ginny çıkmaya başlar ( Harry Senin aşk hayatın bitmiş bi Voldemota çıkma teklif etmediğin kalmış).

Harry yedinci yılında diye bir şey yok çünkü o yıl üçü birde okula gitmeyi bırakır ve hortkulukları ararlar ve bazılarının Hogwart’ta olduğunu öğrenirler ora ya giderler savaşırlar falan filan ve sonunda Voldemort bu hayattan göç eder.

Sonra Harry Ginny ile evlenir üç çocukları filan olur ve sekizici kitabı ço kişi kabul etmiyor bende kabul etmiyorum.

Benden bukadar parmaklarım koptu eğer yorum yazarsanız cevaplıyorum BYE.

Harry: Voldemort benimle çıkar mısın?

Voldemort: tabikide birinci derece düşmanımla çıkmak isterim kim istemez

Voldemort: AVADA KEDAVRA 😎

Yorum Ekle