Blackpink, YouTube’un ‘milyar görüntüleme kulübüne’ katılan ilk K-pop grubu

Güney Koreli kız grubu Blackpink yeni bir dönüm noktasına ulaştı – tek Ddu-Du Ddu-Du YouTube’da bir milyardan fazla oynandıktan sonra.

Cömert müzik videosunun popülerliği, dörtlünün sitenin “milyar izleme kulübüne” katılan ilk K-pop grubu olduğu anlamına geliyor.

Onlar sadece sayıya ulaşmak için Gangnam Style yıldızı Psy’den sonra ikinci Koreli eylem.

Erkek grubu BTS çok geride değil – DNA videoları şu anda 866 milyonda.

Blackpink’in plak şirketi YG Entertainment, başarılarını Salı günü açıkladı ve daha sonra YouTube tarafından BBC’ye doğrulandı.

Dörtlü bir YouTube kaydını ilk kez kırmadı. Nisan ayında, tek bir Kill This Love iki günde 100 milyon kez oynandı – sitenin tarihindeki diğer tüm müzik videolarından daha hızlı.

İki K-pop grubu arasında rekabet olmamasına rağmen, fanlar kimin daha büyük olduğu konusunda sert bir tartışmada kilitleniyor.

Blackpink üç yıl önce kuruldu ve dört üyeden oluşuyor – Jisoo, Jennie, Rosé ve Lisa. İlk albümleri Square One 2016 yılında piyasaya sürüldü ve onlara Whistle parçası ile anayurtlarında ilk bir numaralı single’larını verdi .

Bu yılın başlarında, Coachella müzik festivalinde bir set yapan ilk K-pop kız grubu oldular ve tek Kiss And Make Up’da Dua Lipa ile işbirliği yaptılar .

Blackpink aynı zamanda YouTube’da en çok abone olunan müzik grubudur ve 31.2 milyon takipçisi toplayarak kendilerine “Yanıp Sönüyor” der.

Yorum Ekle